Přejít na hlavní obsah
Bosch Česká republika
Stvořeno pro život

Bosch v České republice

Více než 125 let je jméno „Bosch“ spojeno s inovativními technologiemi a průkopnickými vynálezy, které tvořily historii. Společnost Bosch má zastoupení po celém světě a působí v širokém spektru oblastí.

Svou přítomnost na českém území datuje společnost Robert Bosch od konce 19. století, kdy obchodovala také s firmou Laurin & Klement. První oficiální pobočka Bosch byla založena roku 1920 v Praze a po nucené 44leté přestávce se po roce 1989 vrátila. Od prosince roku 1991 je opět činná.

V Česku sídlí několik na sobě nezávislých dceřiných firem Robert Bosch GmbH Stuttgart.

Obchodní aktivity Bosch zajištují společnosti v Praze - firmy Robert Bosch odbytová s.r.o., Bosch Termotechnika s.r.o. a částečně firma Bosch Rexroth s.r.o. v Brně. V Praze ještě sídlí dceřiná firma BSH Hausgeräte GmbH, která obchoduje s domácími spotřebiči - BSH domácí spotřebiče s.r.o.

Výrobní závody Bosch se nacházejí v Jihlavě - Bosch Powertrain s.r.o., v Českých Budějovicích - Robert Bosch, spol. s r.o., v Brně - Bosch Rexroth s.r.o a v Krnově - Bosch Termotechnika s.r.o.

Za dobu své přítomnosti na českém trhu si Bosch v zahraničí vybudoval nezaměnitelnou image významného výrobce a investora. Výrobky Bosch se od automobilové techniky přes elektrické nářadí, domácí spotřebiče až po tepelnou a průmyslovou techniku úspěšně zabydlely nejen v českých domácnostech, ale i automobilech, servisech a průmyslových podnicích.

Chcete vědět více? Podívejte se na Bosch ve světě.

8

Hlavních lokalit v České republice

8 měst, 4 výrobní závody, 1 servisní centrum a 1 logistický sklad

V České republice je Bosch zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi – Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Bosch Group zde zahrnuje osm lokalit se čtyřmi výrobními závody, jedním opravárenským centrem a jedním logistickým skladem. Nacházejí se v Českých Budějovicích, Jihlavě, Brně, Mikulově, Krnově a Boru.

Bosch v České republice

Fakta a čísla o společnosti Bosch v České republice 2023

Od roku 1991

1

R&D centrum, České Budějovice

21,5 miliardy korun

konsolidovaný obrat na trzích v ČR

3,7 miliardy korun

investice

8 200

zaměstnanců v 8 městech

1000

zaměstnanců ve vývoji

Výrobky a služby, které vzbuzují nadšení

Ve vašem autě, u vás doma, nebo v práci — technologie Bosch ovlivňují celou řadu aspektů lidského života.

Naše značky

Skupina Bosch, to je mnoho různých značek, které jsou šité na míru požadavkům konkrétních trhů. Naše výrobky a služby jsou určeny k tomu, aby zlepšovaly kvalitu života. Zjistěte více o našich značkách:

  1. Bosch
  2. Bosch Car Service
  3. Buderus
  4. Bosch Junkers
Portrét Roberta Bosche

Naše historie

Robert Bosch založil svou „Dílnu pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“ ve Stuttgartu v roce 1886. To tehdy se zrodila dnešní globální společnost. Hned od začátku byla charakteristická svou inovativní silou a sociálním cítěním.

Říčka nedaleko lokality Bosch v Blaichachu, Německo.

Přebíráme odpovědnost

Udržitelnost pro nás znamená zajištění úspěšného fungování společnosti v delším časovém horizontu, zároveň ale i ochranu přírodních zdrojů, na kterých závisí současné i budoucí generace. Ekologie je tedy motorem inovací. Zároveň dáváme najevo zvláště vysokou úroveň společenské odpovědnosti firmy — jak v rámci firmy, tak i mimo její rámec.

Stefan Hartung

Compliance

Compliance je nedílnou součástí firemních hodnot. Cílem našich zásad chování a jednání, které uplatňujeme po celém světě, je chránit naše pracovníky i společnost, a také naše zákazníky a partnery.

Kontaktujte nás

Těšíme se na vaše otázky.

Pošlete nám zprávu

Chatujte s námi!

Máte dotazy nebo doporučení? Spojte se s námi. Během pracovních dnů jsme k dispozici mezi PO-PÁ 8:00 - 17:00.