Přejít na hlavní obsah
Bosch Česká republika
Stvořeno pro život

Bosch v České republice

Více než 125 let je jméno „Bosch“ spojeno s inovativními technologiemi a průkopnickými vynálezy, které tvořily historii. Společnost Bosch má zastoupení po celém světě a působí v širokém spektru oblastí.

Svou přítomnost na českém území datuje společnost Robert Bosch od konce 19. století, kdy obchodovala také s firmou Laurin & Klement. První oficiální pobočka Bosch byla založena roku 1920 v Praze a po nucené 44leté přestávce se po roce 1989 vrátila. Od prosince roku 1991 je opět činná.

V Česku sídlí několik na sobě nezávislých dceřiných firem Robert Bosch GmbH Stuttgart.

Obchodní aktivity Bosch zajištují společnosti v Praze - firmy Robert Bosch odbytová s.r.o., Bosch Termotechnika s.r.o. a částečně firma Bosch Rexroth s.r.o. v Brně. V Praze ještě sídlí dceřiná firma BSH Hausgeräte GmbH, která obchoduje s domácími spotřebiči - BSH domácí spotřebiče s.r.o.

Výrobní závody Bosch se nacházejí v Jihlavě - Bosch Diesel s.r.o., v Českých Budějovicích - Robert Bosch, spol. s r.o., v Brně - Bosch Rexroth s.r.o a v Krnově - Bosch Termotechnika s.r.o.

Za dobu své přítomnosti na českém trhu si Bosch v zahraničí vybudoval nezaměnitelnou image významného výrobce a investora. Výrobky Bosch se od automobilové techniky přes elektrické nářadí, domácí spotřebiče až po tepelnou a průmyslovou techniku úspěšně zabydlely nejen v českých domácnostech, ale i automobilech, servisech a průmyslových podnicích.

8

Hlavních lokalit v České republice

8 lokalit, 4 výrobní závody, 1 opravárenské centrum a 1 logistický sklad

v České republice

V České republice je Bosch zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi – Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Bosch Group zde zahrnuje osm lokalit se čtyřmi výrobními závody, jedním opravárenským centrem a jedním logistickým skladem. Nacházejí se v Českých Budějovicích, Jihlavě, Brně, Mikulově, Krnově a Boru.

Fakta a čísla o společnosti Bosch v České republice 2021
Fakta a čísla o společnosti Bosch v České republice 2021

Výrobky a služby, které vzbuzují nadšení

Ve vašem autě, u vás doma, nebo v práci — technologie Bosch ovlivňují celou řadu aspektů lidského života.

Auto, které představuje řešení společnosti Bosch pro mobilitu

Mobilita

Mobility Solutions

Díky rozsáhlým odborným znalostem a zkušenostem pracovníci společnosti Bosch vyvíjejí chytrá řešení pro mobilitu v oblasti hardwaru, softwaru i služeb.

Auto, které představuje řešení společnosti Bosch pro mobilitu
Dvojice pohodlně leží na pohovce ve svém domě vybaveném technologií Smart Home společnosti Bosch.

Domácnost

Domácnost

Společnost Bosch nabízí individuální řešení pro váš domov, aby váš život mohl být každý den o něco snadnější.

Dvojice pohodlně leží na pohovce ve svém domě vybaveném technologií Smart Home společnosti Bosch.
Zaměstnanec monitoruje procesy probíhající v dílně pomocí tabletu a nástrojů řešení Průmyslu 4.0 od společnosti Bosch.

Obchod a průmysl

Obchod a průmysl

Společnost Bosch nabízí inovativní výrobky a služby pro obchod a průmysl.

Zaměstnanec monitoruje procesy probíhající v dílně pomocí tabletu a nástrojů řešení Průmyslu 4.0 od společnosti Bosch.

Naše značky

Skupina Bosch, to je mnoho různých značek, které jsou šité na míru požadavkům konkrétních trhů. Naše výrobky a služby jsou určeny k tomu, aby zlepšovaly kvalitu života. Zjistěte více o našich značkách:

  1. Bosch
  2. Bosch Car Service
  3. Bosch Diesel Center
  4. Buderus
Portrét Roberta Bosche

Naše historie

Robert Bosch založil svou „Dílnu pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“ ve Stuttgartu v roce 1886. To tehdy se zrodila dnešní globální společnost. Hned od začátku byla charakteristická svou inovativní silou a sociálním cítěním.

Říčka nedaleko lokality Bosch v Blaichachu, Německo.

Přebíráme odpovědnost

Udržitelnost pro nás znamená zajištění úspěšného fungování společnosti v delším časovém horizontu, zároveň ale i ochranu přírodních zdrojů, na kterých závisí současné i budoucí generace. Ekologie je tedy motorem inovací. Zároveň dáváme najevo zvláště vysokou úroveň společenské odpovědnosti firmy — jak v rámci firmy, tak i mimo její rámec.

Stefan Hartung

Compliance

Compliance je nedílnou součástí firemních hodnot. Cílem našich zásad chování a jednání, které uplatňujeme po celém světě, je chránit naše pracovníky i společnost, a také naše zákazníky a partnery.

Kontaktujte nás

Těšíme se na vaše otázky.

Pošlete nám zprávu

Chatujte s námi!

Máte dotazy nebo doporučení? Spojte se s námi. Během pracovních dnů jsme k dispozici mezi PO-PÁ 8:00 - 17:00.