Přejít na hlavní obsah
Bosch Česká republika
Bosch ve světě

Skupina Bosch ve zkratce

Bosch Group ve světě

Co děláme

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 395 000 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl hodnoty 71,5 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 129 lokalitách po celém světě a zhruba 34 000 softwarových inženýrů.

Společnost Bosch ve zkratce

Obrat, zaměstnanci, lokality – stručný přehled klíčových údajů
(předběžné údaje k 31. 12. 2021, zaokrouhleno)

Icon team-5

401 300

zaměstnanců na celém světě

Icon global-entrepreneur

78,8

miliard eur obrat

Icon team

76 300

zaměstnanců ve výzkumu a vývoji celosvětově

Icon locator

440

poboček a regionálních firem v přibližně 60 zemích

Icon cash-frame

3,2

miliard eur zisk před úroky a zdaněním

Publikace

Zde si můžete stáhnout aktuální informace o společnosti ve formátu PDF.

Obal Bosch dnes

Bosch dnes

Vše, co potřebujete vědět o společnosti Bosch v jasném a stručném formátu.

Titulní strana výroční zprávy Bosch za rok 2021

Výroční zpráva za rok 2021 (EN)

Profil společnosti a Výroční zpráva za rok 2021

Naše obchodní oblasti

Vlastnická struktura a organizace

Vlastnická struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou nezávislost skupiny Bosch. Umožňuje společnosti plánovat dlouhodobě a investovat do významných projektů budoucnosti. Devadesát čtyři procent kapitálových podílů ve společnosti Robert Bosch GmbH vlastní obecně prospěšná společnost Robert Bosch Stiftung GmbH. Zbývající akcie drží firma rodiny Bosch a společnost Robert Bosch GmbH. Většinu hlasovacích práv vlastní společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, průmyslový trust, který vykonává podnikatelskou funkci akcionáře.

  • Akcionáři společnosti Robert Bosch GmbH. Rozdělení akcií: 1 % Robert Bosch GmbH, 5 % ERBO II GmbH / rodina Bosch, 94 % Robert Bosch Stiftung GmbH
  • Akcionáři společnosti Robert Bosch GmbH. Rozdělení hlasovacích práv: 7 % rodina Bosch, 93 % Robert Bosch Industrietreuhand KG

Nadace Roberta Bosche

Kancelářská budova Nadace Roberta Bosche a bývalý dům Roberta Bosche ve Stuttgartu

Od svého založení v roce 1964 pokračovala nadace Roberta Bosche v obecně prospěšném závazku svého zakladatele. Svým financováním přispívá k vývoji životaschopných řešení společenských výzev. Za tímto účelem realizuje vlastní projekty, vstupuje do aliancí s partnery a podporuje iniciativy třetích stran. Svou práci financuje nadace z dividend, které obdrží jako partner ve společnosti Robert Bosch GmbH.

Kontaktujte nás

Těšíme se na vaše otázky.

Pošlete nám zprávu

Chatujte s námi!

Máte dotazy nebo doporučení? Spojte se s námi. Během pracovních dnů jsme k dispozici mezi PO-PÁ 8:00 - 17:00.