Přejít na hlavní obsah
Bosch Česká republika
Bosch ve světě

Skupina Bosch ve zkratce

Bosch Group ve světě

Co děláme

Bosch Group je předním mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává zhruba 429 000 zaměstnanců (k 31. 12. 2023). Obrat firmy za rok 2023 dosáhl hodnoty 91,6 miliard eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Díky své kompetenci v oblasti senzoriky, softwaru a služeb a také vlastního IoT cloudu je firma schopna nabídnout svým zákazníkům propojená řešení nad rámec domény od jednoho dodavatele. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Ty buď disponují umělou inteligencí (AI) nebo jsou vyvíjeny nebo vyráběny s její pomocí. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“.

Společnost Bosch ve zkratce

Obrat, zaměstnanci, lokality – stručný přehled klíčových údajů
(údaje k 31. prosinci 2023, zaokrouhleno)

429 400

zaměstnanců na celém světě

91,6

miliard eur obrat

90 100

zaměstnanců ve výzkumu a vývoji celosvětově

468

poboček a regionálních firem v přibližně 60 zemích

4,8

miliard eur provozní EBIT

7,3

miliard eur na vývoj a výzkum

Publikace

Zde si můžete stáhnout aktuální informace o společnosti ve formátu PDF.

Obal Bosch dnes

Bosch dnes

Vše, co potřebujete vědět o společnosti Bosch v jasném a stručném formátu.

Titulní strana výroční zprávy Bosch za rok 2023

Výroční zpráva za rok 2023 (EN)

Profil společnosti a Výroční zpráva za rok 2023

Naše obchodní oblasti

Vlastnická struktura a organizace

Vlastnická struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou nezávislost skupiny Bosch. Umožňuje společnosti plánovat dlouhodobě a investovat do významných projektů budoucnosti. Devadesát čtyři procent kapitálových podílů ve společnosti Robert Bosch GmbH vlastní obecně prospěšná společnost Robert Bosch Stiftung GmbH. Zbývající akcie drží firma rodiny Bosch a společnost Robert Bosch GmbH. Většinu hlasovacích práv vlastní společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, průmyslový trust, který vykonává podnikatelskou funkci akcionáře.

  • Akcionáři společnosti Robert Bosch GmbH. Rozdělení akcií: 1 % Robert Bosch GmbH, 5 % ERBO II GmbH / rodina Bosch, 94 % Robert Bosch Stiftung GmbH
  • Akcionáři společnosti Robert Bosch GmbH. Rozdělení hlasovacích práv: 7 % rodina Bosch, 93 % Robert Bosch Industrietreuhand KG

Nadace Roberta Bosche

Kancelářská budova Nadace Roberta Bosche a bývalý dům Roberta Bosche ve Stuttgartu

Od svého založení v roce 1964 pokračovala nadace Roberta Bosche v obecně prospěšném závazku svého zakladatele. Svým financováním přispívá k vývoji životaschopných řešení společenských výzev. Za tímto účelem realizuje vlastní projekty, vstupuje do aliancí s partnery a podporuje iniciativy třetích stran. Svou práci financuje nadace z dividend, které obdrží jako partner ve společnosti Robert Bosch GmbH.

Kontaktujte nás

Těšíme se na vaše otázky.

Pošlete nám zprávu

Chatujte s námi!

Máte dotazy nebo doporučení? Spojte se s námi. Během pracovních dnů jsme k dispozici mezi PO-PÁ 8:00 - 17:00.