Bosch ve světě

Skupina Bosch ve zkratce

Co děláme

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 395 000 lidí (k 31. 12. 2020). Obrat firmy za rok 2020 dosáhl hodnoty 71,5 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 73 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 129 lokalitách po celém světě a zhruba 34 000 softwarových inženýrů.

Bosch ve zkratce

Prodej, zaměstnanci, lokality — stručný náhled na klíčová čísla a značky

Prodejní obrat, zaměstnanci, lokality — klíčová čísla a značky ve zkratce.

Publikace

Zde si můžete stáhnout aktuální informace o společnosti ve formátu PDF.

Obal Bosch dnes

Bosch dnes

Vše, co potřebujete vědět o společnosti Bosch v jasném a stručném formátu.

Titulní strana výroční zprávy Bosch za rok 2020

Výroční zpráva za rok 2020 (EN)

Profil společnosti a Výroční zpráva za rok 2020

Naše obchodní oblasti

Předváděcí auto Bosch

Mobility Solutions

Mobility Solutions

Hlavní oblasti zájmu jsou technologie injekčního vstřikování a periferie hnacích ústrojí pro spalovací motory, různá řešení pro elektrizaci hnacího ústrojí, systémy řízení, bezpečnostní a asistenční systémy, technika pro uživatelsky přívětivé informační systémy, a také systémy pro komunikaci mezi vozidly a mezi vozidlem a infrastrukturou, koncepce pro opravny, a technika a služby pro trh náhradních dílů pro automobilový průmysl. V tomto sektoru se kombinuje odbornost skupiny hned ve třech doménách mobility — automatizace, elektrifikace a konektivita — společnost tak může svým zákazníkům nabídnout integrovaná řešení pro mobilitu, která umožňují interakci mezi automobily a jiným dopravními prostředky, jako jsou například kola, vlaky nebo autobusy. Společnost Bosch stojí také za významnými inovacemi v automobilovém průmyslu, jako například elektronická správa motoru, elektronický stabilizační systém ESP a technologie common-rail pro dieselové motory. V oblasti senzorové techniky může být dobrým příkladem stereo-videokamera určená pro použití v automobilovém průmyslu, v současné době nejmenší na celém světě.

Předváděcí vůz Bosch
Kontrola procesů Průmyslu 4.0 na obrazovce

Průmyslová technika

Průmyslová technika

Tato oblast zahrnuje divizi Technologie pohonů a řízení, která se specializuje na pohony a řídící systémy, a patří k předním světovým dodavatelům v tomto oboru. Nabízí řešení šitá na míru pro pohonné jednotky, řídící systémy a hnací zařízení pro automatizované výrobní závody, konstrukci systémů a inženýrské práce, mobilní strojní zařízení i komerční vozidla. Kromě toho divize Technologie pohonů a řízení nabízí také komplexní portfolio služeb, realizuje rozsáhlé mezinárodní projekty, a stále více se věnuje vývoji řešení, která podporují koncepci propojené výroby (Průmysl 4.0). Divize Obalová technika je jedním z předních světových poskytovatelů řešení a procesů v oblasti balení výrobků zejména pro farmaceutický průmysl, potravinářství a cukrářské zboží, a také pro vybrané segmenty nápojového průmyslu.

Kontrola procesů Průmyslu 4.0 na obrazovce
Rotační kladivo Bosch

Spotřební zboží

Spotřební zboží

Tato oblast zahrnuje divizi Elektrické nářadí, která patří k předním světovým dodavatelům elektrického nářadí a příslušenství, a také zahradního nářadí a měřicí techniky. Inovace se soustřeďují hlavně na výkonné akumulátorové nářadí, a stále více i na nářadí s online podporou. Obchodní oblast Spotřební zboží zahrnuje také společnost BSH Hausgeräte GmbH. Jako jeden z předních globálních výrobců spotřebičů pro domácnost nabízí úplný sortiment moderních výrobků s nízkými nároky na energii, jako jsou sporáky, trouby, myčky, pračky, chladničky a mrazničky, a také malé spotřebiče, například vysavače a kávovary, čím dál častěji s online podporou.

Rotační kladivo Bosch
Ovladač Smart Home

Energetika a technika budov

Energetika a technika budov

Divize Zabezpečovací systémy vyvíjí výrobky a řešení pro kamerové systémy a kontrolu přístupu, hlásiče vniknutí do budovy a požární hlásiče, a také zvukové a konferenční ozvučovací systémy. Poskytuje, kromě jiného, také služby v oblasti monitorování na dálku. Divize Zabezpečovací systémy zahrnuje také novou obchodní jednotku Mezinárodní integrátor, která komerčním zákazníkům nabízí chytrá řešení pro energie a technologie v budovách, a také řadu dalších služeb. Nová globální divize Software Solutions společnosti Bosch má za úkol rozšířit aktivity dříve prováděné v rámci divize Zabezpečovací systémy tak, aby zahrnovaly externí obchodní služby. V rámci společnosti Bosch bude také zajišťovat funkčnost sdílených služeb. Divize Termotechnika dodává úsporné topné systémy, stále častěji s online podporou, a také řešení pro ohřev vody. Nová dceřiná společnost Robert Bosch Smart Home GmbH nabízí výrobky a služby pro chytré domácnosti.

Ovladač Smart Home

Vlastnická struktura a organizace

Od roku 1964 patří majoritní podíl ve společnosti Bosch charitativní nadaci Robert Bosch Stiftung GmbH. Nadace pokračuje v charitativních a sociálních aktivitách zakladatele společnosti v moderní podobě. Prezentuje se jako nadace, která uskutečňuje své cíle nejen prostřednictvím svých vlastních programů a institucí, ale zároveň také podporuje vhodné projekty a iniciativy, za kterými stojí jiné subjekty, aby tak mohla přispět k řešení problémů, které to vyžadují.

Podílníci a hlasovací práva ve společnosti Robert Bosch GmbH
Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Těšíme se na vaše otázky.

Pošlete nám zprávu

Chatujte s námi!

Máte dotazy nebo doporučení? Spojte se s námi. Během pracovních dnů jsme k dispozici mezi PO-PÁ 8:00 - 17:00.