Bosch ve světě

Skupina Bosch ve zkratce

Co děláme

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 403 000 lidí (k 31. 12. 2019). Podle předběžných údajů dosáhl prodej firmy za rok 2019 hodnoty 77,9 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 72 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 125 lokalitách po celém světě.

Bosch ve zkratce

Prodej, zaměstnanci, lokality — stručný náhled na klíčová čísla a značky

Prodejní obrat, zaměstnanci, lokality — klíčová čísla a značky ve zkratce.

Publikace

Zde si můžete stáhnout aktuální informace o společnosti ve formátu PDF.

Obal Bosch dnes

Bosch dnes

Vše, co potřebujete vědět o společnosti Bosch v jasném a stručném formátu.

Titulní strana výroční zprávy Bosch za rok 2019

Výroční zpráva za rok 2019 (EN)

Profil společnosti a Výroční zpráva za rok 2019

Naše obchodní oblasti

Předváděcí auto Bosch

Mobility Solutions

Mobility Solutions

Hlavní oblasti zájmu jsou technologie injekčního vstřikování a periferie hnacích ústrojí pro spalovací motory, různá řešení pro elektrizaci hnacího ústrojí, systémy řízení, bezpečnostní a asistenční systémy, technika pro uživatelsky přívětivé informační systémy, a také systémy pro komunikaci mezi vozidly a mezi vozidlem a infrastrukturou, koncepce pro opravny, a technika a služby pro trh náhradních dílů pro automobilový průmysl. V tomto sektoru se kombinuje odbornost skupiny hned ve třech doménách mobility — automatizace, elektrifikace a konektivita — společnost tak může svým zákazníkům nabídnout integrovaná řešení pro mobilitu, která umožňují interakci mezi automobily a jiným dopravními prostředky, jako jsou například kola, vlaky nebo autobusy. Společnost Bosch stojí také za významnými inovacemi v automobilovém průmyslu, jako například elektronická správa motoru, elektronický stabilizační systém ESP a technologie common-rail pro dieselové motory. V oblasti senzorové techniky může být dobrým příkladem stereo-videokamera určená pro použití v automobilovém průmyslu, v současné době nejmenší na celém světě.

Předváděcí vůz Bosch
Kontrola procesů Průmyslu 4.0 na obrazovce

Průmyslová technika

Průmyslová technika

Tato oblast zahrnuje divizi Technologie pohonů a řízení, která se specializuje na pohony a řídící systémy, a patří k předním světovým dodavatelům v tomto oboru. Nabízí řešení šitá na míru pro pohonné jednotky, řídící systémy a hnací zařízení pro automatizované výrobní závody, konstrukci systémů a inženýrské práce, mobilní strojní zařízení i komerční vozidla. Kromě toho divize Technologie pohonů a řízení nabízí také komplexní portfolio služeb, realizuje rozsáhlé mezinárodní projekty, a stále více se věnuje vývoji řešení, která podporují koncepci propojené výroby (Průmysl 4.0). Divize Obalová technika je jedním z předních světových poskytovatelů řešení a procesů v oblasti balení výrobků zejména pro farmaceutický průmysl, potravinářství a cukrářské zboží, a také pro vybrané segmenty nápojového průmyslu.

Kontrola procesů Průmyslu 4.0 na obrazovce
Rotační kladivo Bosch

Spotřební zboží

Spotřební zboží

Tato oblast zahrnuje divizi Elektrické nářadí, která patří k předním světovým dodavatelům elektrického nářadí a příslušenství, a také zahradního nářadí a měřicí techniky. Inovace se soustřeďují hlavně na výkonné akumulátorové nářadí, a stále více i na nářadí s online podporou. Obchodní oblast Spotřební zboží zahrnuje také společnost BSH Hausgeräte GmbH. Jako jeden z předních globálních výrobců spotřebičů pro domácnost nabízí úplný sortiment moderních výrobků s nízkými nároky na energii, jako jsou sporáky, trouby, myčky, pračky, chladničky a mrazničky, a také malé spotřebiče, například vysavače a kávovary, čím dál častěji s online podporou.

Rotační kladivo Bosch
Ovladač Smart Home

Energetika a technika budov

Energetika a technika budov

Divize Zabezpečovací systémy vyvíjí výrobky a řešení pro kamerové systémy a kontrolu přístupu, hlásiče vniknutí do budovy a požární hlásiče, a také zvukové a konferenční ozvučovací systémy. Poskytuje, kromě jiného, také služby v oblasti monitorování na dálku. Divize Zabezpečovací systémy zahrnuje také novou obchodní jednotku Mezinárodní integrátor, která komerčním zákazníkům nabízí chytrá řešení pro energie a technologie v budovách, a také řadu dalších služeb. Nová globální divize Software Solutions společnosti Bosch má za úkol rozšířit aktivity dříve prováděné v rámci divize Zabezpečovací systémy tak, aby zahrnovaly externí obchodní služby. V rámci společnosti Bosch bude také zajišťovat funkčnost sdílených služeb. Divize Termotechnika dodává úsporné topné systémy, stále častěji s online podporou, a také řešení pro ohřev vody. Nová dceřiná společnost Robert Bosch Smart Home GmbH nabízí výrobky a služby pro chytré domácnosti.

Ovladač Smart Home

Vlastnická struktura a organizace

Od roku 1964 patří majoritní podíl ve společnosti Bosch charitativní nadaci Robert Bosch Stiftung GmbH. Nadace pokračuje v charitativních a sociálních aktivitách zakladatele společnosti v moderní podobě. Prezentuje se jako nadace, která uskutečňuje své cíle nejen prostřednictvím svých vlastních programů a institucí, ale zároveň také podporuje vhodné projekty a iniciativy, za kterými stojí jiné subjekty, aby tak mohla přispět k řešení problémů, které to vyžadují.

Podílníci a hlasovací práva ve společnosti Robert Bosch GmbH
Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Těšíme se na vaše otázky.

Pošlete nám zprávu

Chatujte s námi!

Máte dotazy nebo doporučení? Spojte se s námi. Během pracovních dnů jsme k dispozici mezi PO-PÁ 8:00 - 17:00.