Lokalita ve zkratce

Locations - Divisions

Divize

  • Mobility Solutions

Locations - Functional areas

Funkční oblasti

  • Vvýroba a technologie
  • Personální oddělení
  • Výzkum a vývoj: automobilová technika
  • Mobility Solutions
  • Výroba: automobilová technika
  • Vzdělávání

další informace

Společnost Robert Bosch v Českých Budějovicích byla založena 1. května 1992 jako společný podnik stuttgartské společnosti Robert Bosch GmbH a Motoru Jikov, a. s. V roce 1995 se společnost Bosch stala jediným vlastníkem společnosti v Českých Budějovicích.

Pro novou společnost byl kompletně vystavěn nový závod s nejmodernějším vybavením a infrastrukturou na globální úrovni, s vlastním oddělením vývoje a výzkumu, včetně zkušebny pro dlouhodobé zkoušky.

Téměř 4000 zaměstnanců se podílí na výrobě a vývoji komponentů do osobních aut. Hlavní výrobní program tvoří moduly pro redukci NOx, nádržové čerpadlové moduly, plynové pedály, rozvaděče paliva, zpětné vedení paliva, sací moduly, víceúčelové aktuátory a škrtící klapky. Odběrateli jsou téměř všechny významné evropské, některé japonské, asijské a jihoamerické automobilky.

Budějovická firma se řadí mezi atraktivní zaměstnavatele. Od roku 2005 se v soutěži Zaměstnavatel roku pravidelně umisťuje na čelních pozicích. V roce 2017 obsadila 1. příčku v anketě Zaměstnavatel regionu.

Bosch v Českých Budějovicích

Informace o realizovaných projektech společnosti Robert Bosch, spol. s r.o. za podpory EU

Společnost v současné době realizuje následující projekty za finanční podpory Evropské Unie v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Projekt CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_018/0004541 „Rozvoj kompetenčních center pro podporu průmyslového vývoje inovativních produktů“

Cílem projektu je realizace technických studií, patentových registrací, stavba a testování prototypů a zvyšování kvalifikace a odborných kompetencí zaměstnanců vývojového centra společnosti Robert Bosch, spol. s r.o. Konkrétně se jedná o:

  • vytvoření studií nových technických řešení vybraných produktů a zajištění jejich ochrany nahlášením patentů/průmyslových vzorů za účelem udržení konkurenceschopnosti v celosvětovém měřítku;
  • o výrobu a testování prototypových vzorků za účelem ověření funkčnosti, vyrobitelnosti a životnosti konstrukce těchto produktů;
  • zajištění rozvoje kvalifikovaného personálu pro práci s nejmodernějšími stroji, zařízeními a softwarem.

Projekt CZ.01.1.02/0.0/0.0/18_243/0014573 „Rozšíření technologického kompetenčního centra v RBCB v oblasti měřících technologií a 3D tisku“

Cílem projektu je rozšíření technologického kompetenčního centra v RBCB a rozvoj inovativních technologií, jako je 3D tisk, či testovací stavy a měřící technologie pro efektivnější dosažení zákaznických požadavků již v prototypových fázích vzniku produktu, a tím vývoj produktů s ohledem na kvalitu, cenu, čas zavedení do sériové výroby a ochranu životního prostředí.

Bosch v Českých Budějovicích