Přejít na hlavní obsah
Bosch Česká republika
Zaměstnanci

Z agentury přestoupila do kmene. Nyní je milkrunkou pro elektromobilitu!

Zaměstnanci

V každém našem výrobním úseku najdete kolegy a kolegyně, kteří zásobují výrobu všemi potřebnými dílci, tedy profesi zvanou milkrun (zásobovač linek). Nejinak tomu je v začínající výrobě EM. Jak se na novém místě cítí, jaké největší rozdíly objevila a co ji překvapilo? O tom jsme si povídaly s Kateřinou Smejkalovou (JhP/MFP31-W).

Tym_ochrana_osobnich_udaju

Co se od vás v současnosti očekává? Co by měl dobrý zásobovač linek zvládat?

Mým úkolem je především zajištění plynulého toku materiálu. Musím si hlídat zásobu materiálu, který pravidelně objednávám, odvádím kusy, provádím inventuru. Je třeba mít přehled o náběhu nových typů, znát všechny operace na lince. Na EM je i velké množství mezioperací, které ne všechny pokrýváme v Jihlavě. Některé zajišťuje závod v Hildesheimu a při těchto přesunech mezi závody výrobek mění typové číslo, které musím mít vždy v patrnosti. K dobré organizaci na dílně mi pomáhá naše ranní schůze v 6:00 ráno, kde si řekneme, co nás ten den čeká. Spolupracuji hlavně se seřizovačem, mistrem a logistikou.

" Naučila jsem se pracovat se SAPem, umím spoustu nových transakcí, stále se něco děje. Práce mě teď opravdu naplňuje a baví."

Kateřina Smejkalová, milkrunka ve výrobě elektromobility

Jak jste se dostala do výroby EM? Vidíte nějaké rozdíly oproti stávající výrobě?

Začínala jsem pod agenturou ve výrobě CP4 a pak jsem přešla na závod na Humpolecké do výroby FRL. Jsem tady celkově sedm let. Když jsem byla na FRL, nabídli mi přestup do kmene, což jsem velice ráda přijala. Jsem člověk, který má rád jistotu, tak jsem neváhala. Po nějaké době se práce na FRL stala docela monotónní a cítila jsem, že bych ráda zkusila ještě něco víc. Když se ke mně dostala informace, že shání profesi milkrun na novou výrobu, sama jsem se přihlásila, protože jsem se chtěla naučit něco nového. To se mi v plné míře splnilo. Naučila jsem se pracovat se SAPem, umím spoustu nových transakcí, stále se něco děje. Práce mě teď opravdu naplňuje a baví.

Radka Lagronová

Nějakou dobu jste byla i v Hildesheimu. Co Vám pobyt v Německu přinesl?

Jeden měsíc jsem strávila v Hildesheimu a dva měsíce v partnerské firmě v Berlíně. Každému bych tu zkušenost doporučila. Teprve tam jsem viděla, jak vlastně stator a jeho části vypadají, jak poznat chybu, psát protokol o kontrole. Měli jsme k dispozici překladatele, takže jsme neměli problém s komunikací. Z této zkušenosti mohu říct, že výroba je tam velmi dobře organizovaná, zároveň vnímám, že jsme v Jihlavě velmi šikovní a především rychlí.

Co Vás baví ve volném čase?

Určitě sport. V covidovém období jsem běhala i 22km denně, nyní je to asi 10km. Pokud nejdu běhat, ráda navštívím fitko. Jsem ráda v zápřahu. Když nic nedělám, mám výčitky. A také strašně nerada prohrávám.

Radka Lagronová