Studenti
Akce pro studenty VŠ

High-Tech Day

Bosch představil studentům firmu, výrobu a moderní automobilové technologie

Studenti VŠ poznali firmu Bosch zblízka

High-Tech Day přilákal 70 vysokoškoláků

Na již dvanáctý ročník tradiční akce „High-Tech Day“ přijelo 19. října 2019 do jihlavského závodu firmy Bosch přibližně 70 vysokoškolských studentů technických oborů. Akce se zúčastnili zejména studenti z technických univerzit z Prahy (ČVUT) a Brna (VUT), ale i dalších technických vysokých škol. Kromě prohlídky výrobních prostor jednoho z nejmodernějších závodů Bosch Group dostali studenti možnost poznat práci odborných oddělení firmy.

Přínosem pro studenty byl přímý kontakt s jednotlivými odborníky a vedoucími pracovníky firmy. Dopolední program se skládal z prohlídky výrobních a podpůrných oddělení. Odpolední část nabídla interaktivní formou různé zážitkové aktivity, které si studenti volili podle svých preferencí.

Jednalo se například o možnost navrhnout výrobu vysokotlakého čerpadla, osobně zažít prostředí vývojové laboratoře, ale i šanci vyzkoušet si optimalizaci obráběcího procesu vysokotlakých zásobníků, či se zapojit do zkoušky prototypů a ověřování dílů systému Common Rail v největším testovacím centru firmy Bosch.

Zajímavým zpestřením programu byla výstava osobních a nákladních automobilů vybavených technologiemi firmy Bosch a odborná přednáška na téma „Budoucnost nových pohonných systémů“.

Záměrem akce bylo představit mladým studentům inovativní techniku - zejména automobilové technologie, závod v Jihlavě, jakož i podnikovou kulturu firmy Bosch. Personální oddělení připravilo pro studenty řadu informací o kariérních možnostech a stipendijních programech firmy Bosch.

Fotogalerie

story
story
story
htd
story_htd
story_htd
story
story

70 studentů VŠ

dorazilo v roce 2019 na High-Tech Day firmy Bosch v Jihlavě

Jiří Jonáš

A co bylo motivací studentů k účasti na High-Tech Day? Za všechny studenty to shrnuli Tereza Bartlová a Bedřich Ščerban, oba studenti Fakulty strojního inženýrství VUT Brno: “Firma Bosch má v celé České republice velmi dobré jméno, proto jsme využili její nabídku a zajeli se osobně podívat na výrobní závod zde v Jihlavě. Velice nás zde zaujala moderní výroba a automatizace“.

Pro firmu Bosch je spolupráce s technickými vysokými a středními školami důležitým bodem do budoucna. Vedle pořádání High-Tech Day spolupracuje závod s vysokými školami například v oblasti odborných praxí a závěrečných vysokoškolských prací.

Chceme, aby se Jihlava a Kraj Vysočina staly přitažlivým místem pro chytré mozky, nejlepší talenty a vzdělané inovátory nových myšlenek. Jako největší zaměstnavatel a investor v Kraji Vysočina zároveň vnímáme naši společenskou povinnost umožnit mladým lidem s dobrým vzděláním start do jejich profesního života.

Pavel Krsička - Vedoucí personálního oddělení BOSCH DIESEL s.r.o.

Sdílení na: