Zaměstnanci BOSCH
Zaměstnanci

Tomáš Sedláček

Vedoucí týmu technologů

Absolvent Trainee programu

Tomáš do firmy BOSCH DIESEL s.r.o. nastoupil před 4 lety v rámci Trainee programu. Již během vysokoškolského studia využil nabídky firmy Bosch a získal atraktivní praktikantské místo šité na míru jeho studijnímu zaměření. Tím si tak splnil svůj profesní sen skloubit své odborné znalosti s praxí v mezinárodní firmě. Aktuálně pracuje jako vedoucí týmu technologů ve výrobě tlakových ventilů.

Jiří Jonáš

Tomáši, jak vypadá práce technologa a vedoucího týmu technologů?

Mým úkolem je především péče o montážní linky tlakových ventilů, zajištění jejich plynulého chodu a bezporuchovosti. V rámci neustálého zlepšování se podílím také na dalším technologickém vývoji linek a automatizačních projektech. V našem týmu se také snažíme optimalizovat výrobní procesy, abychom zajistili zvyšování kvality našich výrobků a snižovali náklady na chyby.

Proč jsi nastoupil do Trainee programu? Jak se ti to povedlo?
Do Trainee programu jsem se dostal na základě výběrového řízení. Po studiích na VUT v Brně jsem absolvoval také roční pobyt v zahraničí. Předtím jsem během studia ve firmě Bosch pracoval jako praktikant. To jsou věci, které mi asi pomohly se do Trainee programu dostat.

Chtěl jsem na sobě dál pracovat a rozvíjet se. Věděl jsem, že chci pracovat v mezinárodní firmě, abych každodenně používal cizí jazyk. Zároveň jsem si přál zůstat na Vysočině, odkud pocházím, proto jsem se rozhodl pro Bosch.

"Trendem doby je automatizace."

Tomáš Sedláček - Vedoucí týmu technologů a technolog na úseku výroby tlakových ventilů

Jirka

Proč bys ostatním doporučil pracovní pozici technologa ve firmě BOSCH DIESEL s.r.o.?

Člověk, který si projde pozicí technologa v oblasti automobilového průmyslu, získá bohaté zkušenosti a velký přehled. Práce technologa je hodně různorodá, dost mě baví. Je také hodně
o kontaktu s lidmi napříč výrobními závody
a komunikaci s nimi. Trendem poslední doby je
v našem oboru také automatizace a Průmysl 4.0, kterým se ve své práci také aktivně věnujeme.

Hledáte ještě nějaké nové kolegy, technology?

Ano. Snad asi jako každá firma v dnešní době, se potýkáme s nedostatkem personálu. Máme několik otevřených pozic technologů, které nejsou aktuálně obsazené. Jestli někoho baví technicky přemýšlet, má rád moderní high-tech technologie a hledá uplatnění, pak určitě doporučuji přidat se k nám do týmu!

Sdílení na: