Přejít na hlavní obsah
Bosch Česká republika
Zaměstnanci

Ženy a kariéra

Zaměstnanci BOSCH

Ženy a kariéra - Petra Procházková

Petra šéfuje už několik let týmům na logistice. Jaké to je? A mají ženy v jihlavském Boschi stejné šance v kariérním růstu jako muži? Přečtěte si v rozhovoru:

Lenka Brožová

Čeho si vážíte na firmě BOSCH?
Převážně stability, proto jsem zaměstnancem firmy Bosch už 22 let. A co je pro mě velmi důležité a co v dnešní době není standardem pro mnohé z firem, je jistota zaměstnání. Vedení JhP neustále hledá nové produkty, výrobní technologie tak, aby zajistilo resp. zvedla zaměstnanost i do dalších let. Velmi si cením otevření mateřské školy s prioritou zařazení dětí „boscháků“. Toto otevření pomohlo nejedné rodině při návratu ženy / muže po rodičovské dovolené zpět do práce. Další věcí, kterou bych chtěla podtrhnout, je významná podpora vzdělávání ve formě různých seminářů a školení.

Mají u nás ženy a muži stejné šance v kariérním růstu?
Rozhodně mají. Bosch patří mezi ty společnosti, které podporují ženy v jejich dalším kariérním růstu, za což jsem já osobně velmi ráda.

"Dosud jsem se nesetkala s neakceptací mě jako ženy ve vedoucí funkci."

Petra Procházková - Vedoucí plánovací logistiky pro vysokotlaká čerpadla CP4 a CPN5

Zkusila jste si vedení lidí v několika týmech. Můžete porovnávat?
Porovnávat nelze úplně jednoduše. Každý z nás je jedinečný, je třeba vždy najít tu správnou cestu, co neplatí na jednoho, platí na druhého. Já jsem člověk, který vyžaduje otevřenou komunikaci a tím se řídím i já sama. Za celou dobu mého působení v JhP se mi toto osvědčilo jako jeden „ze stavebních kamenů“ ve vedení lidí. A neméně důležitá je i důvěra.

Jak skloubit rodinu s vedoucí rolí?
Stejná otázka mě provázela při narození mé dcery, kdy jsem se sama sebe ptala, jestli ve vedoucí funkci setrvat i nadále nebo ne. Musím ale říct, že skloubení osobního rodinného života s vedoucí rolí lze. Důležité je si nastavit pravidla, kterých se pak budete držet. Bosch nabízí i zkrácený pracovní úvazek, já sama jsem ho nevyužila, ale v mém okolí je několik žen i na vedoucí pozici, které zkrácený pracovní úvazek mají. Navíc s možností využívání home office lze překlenout i období, kdy máte nemocné dítě a je potřeba s ním být doma.

Lenka
Veronika

Jak Vás vnímají muži jako svoji nadřízenou?
Dosud jsem se nesetkala s neakceptací mě jako ženy ve vedoucí funkci. Zase se vrátím k té komunikaci a otevřenosti, které jsou velmi důležité. Práce ve smíšeném kolektivu mužů a žen je po mě navíc velmi inspirující, vzájemně se doplňujeme a při oboustranném respektování se můžeme mezi sebou i mnohému naučit.

Co Vás na profesi baví?
Dynamičnost, neustálé řešení více či méně komplikovaných situací. Jinak práce v plánovací logistice je pro mě, troufám si říct, „dream job“. Baví mě mít přehled o celkové situaci v dodávkách od dodavatelů a k našim zákazníkům, mít přehled o interní výrobě a montáži.

Sdílení na: