Přejít na hlavní obsah
Bosch Česká republika
Zaměstnanci

Ženy a kariéra

Zaměstnanci BOSCH

Lucie Mašková - Pohyb je její celoživotní vášní

Lucie Mašková (JhP/MFP) chodí do práce z velké části pěšky. Nechybí jí chuť a odhodlání dělat něco pro své zdraví. Pohyb je totiž její celoživotní vášní. Jakému sportu se závodně věnuje?

Lucie Mašková

Jste velmi aktivní sportovkyně, máte to tak od malička nebo se nadšení projevilo až později?

Ano, v podstatě to tak mám odmalička. V šesti letech jsem začala chodit do umělecké školy na baletní průpravu a v osmi letech jsem se pustila do akrobatického rock and rollu, který na závodní reprezentační úrovni dělám dodnes. Paralelně jsem ještě cca 2 roky zvládala atletiku. Od šestnácti jsem pomáhala trénovat v rock and rollu děti, a to později s nemalými úspěchy. Ale musím říct, že dříve k tomu asi pomáhala i ta doba bez mobilů, PC, tabletů… Byli jsme zvyklí být hodně venku, hrát si s míčem, běhat s kamarády, takže ta láska k pohybu byla a je i díky tomu.

Profesí jste asistenka. Proč jste si vybrala právě tuto profesi? Nemohu asi úplně říct, že bych si jí vybrala. Vystudovala jsem Obchodní akademii a hned po škole jsem vyhrála výběrové řízení na pozici asistentky generálního ředitele v jedné velké mezinárodní firmě. Práce mě nadchla, a proto mé kroky na této pozici pak vedly i sem do Bosche. V mém případě nejde jen o práci asistentky, působím i jako BPS (Bosch Production System) koordinátor na našem oddělení MFP, které zastřešuje výrobu čerpadla CP3.

"Sportovkyně jsem odmalička."

Lucie Mašková - Asistentka úseku JhP/MFP (výroba čerpadel CP3)

Dá se při Vaší práci pravidelně trénovat?
Ano, musím říct, že zatím se to dá. Někdy je to opravdu náročné, protože na akrobacii člověk potřebuje hodně síly jak fyzické tak psychické. Když se pak cítím unavená, tak je to o to náročnější. Nicméně to zvládám a jsem ráda, že i šéfové mi vyjdou vstříc s dovolenou či náhradním volnem, když např. jedeme na závody do zahraničí nebo máme soustředění. Navíc, já se snažím ještě tréninky doplňovat i jinými aktivitami jako je běh, plavání nebo fitness, takže ten pracovní týden mám opravdu na maximum naplněný.

Co se dá ze sportu přenést do Vaší profese?
Řekla bych, že určitě disciplína, nebát se výzev/projektů, pak pracovitost a na druhou stranu třeba i to, že práce končí v práci a doma nebo mimo práci už má člověk svůj volný čas a prostor - nemíchat to dohromady.

Lenka

Sdílení na: