Přejít na hlavní obsah
Bosch Česká republika
Zaměstnanci

Základem úspěchu v logistice je rychlá reakce.

Zaměstnanci

Jitka Prudičová JhP/LOM2 pracuje v jihlavském závodě již 19 let. Začínala na oddělení nákupu jako praktikantka a prošla profesemi asistentky, odborného nákupčího, hlavního nákupčího pro závody BOSCH v ČR, SK, PL v oblasti logistických služeb, vedoucího týmu administrativní expedice až po manažerku externí logistiky. V prostředí logistiky se pohybuje více jak 9 let. Její současná pozice kombinuje zodpovědnost za různé části logistiky, mezi které patří skladování, administrativní expedice, zajišťování transportu a expedice výrobků k zákazníkům.

Tym_ochrana_osobnich_udaju

Jitko, co vše musíte řešit na denní bázi, aby to fungovalo? Jak důležité je umět si stanovit priority?

Logistika je důležitou součástí celé ekonomiky a prolíná se do všech průmyslových odvětví. Její dynamičnost je právě v tom, jak rychle dokážeme reagovat na potřeby naší firmy i zákazníků z celého světa. Stanovení priorit je v této oblasti opravdu nejdůležitějším faktorem úspěchu. Oblast, kterou mám na starosti je poměrně rozsáhlá, priority si musím správně nastavit a dokázat je s příchodem nových informací a situací přehodnocovat. Myslím, že práci s prioritami zvládám velmi dobře, vyžaduje to však praxi, kterou jsem získala v rámci dřívějších pozic. Nejvíce praxe jsem získala při pozici hlavního nákupčího, kdy jsem měla na starosti 11 Bosch závodů ve třech státech v oblasti nákupu logistických služeb a díky těmto zkušenostem jsem dnes schopna rychle rozpoznat, čemu se okamžitě věnovat a co lze odložit.

" Logistika je důležitou součástí celé ekonomiky a prolíná se do všech průmyslových odvětví."

Jitka Prudičová, manažerka externí logistiky

Jak dokážete reagovat na vysokou volatilitu a nepředvídatelnost dopravního trhu? Posílilo Vás v něčem covidové období?

V současné době je trh velice nestabilní, musíme se potýkat s důsledky válečných konfliktů, nedostatkem materiálu ve výrobách, nedostatkem řidičů, rostoucími cenami komodit a dalšími problémy. Jsem velmi ráda, že jsem obklopena lidmi ve všech týmech s dlouholetými zkušenostmi, kteří jsou velmi flexibilní a mají dostatek pracovních zkušeností na to, abychom spolu zvládli rychle vyhodnotit situaci, která nastala a společně zareagovali co nejrychleji a nejúčiněji. Nejvíce se nám osvědčila otevřená a včasná komunikace s interními zákazníky i přepravci. V době covidu jsme museli čelit novým výzvám a nepředvídatelnosti. Byli jsme schopni poměrně rychle změnit procesy tak, aby jsme například v oblasti administrativní expedice mohli pracovat z domu a zachovat tak plný chod expedice. Díky tomu padlo tabu, že to nelze a máme už dostatek zkušeností pro případ, že by se těžká období opět opakovala.

Radka Lagronová

Ženy hodně řeší, jak skloubit kariéru s rodinou, péčí o děti a podobně. Jak se to daří Vám?

Naprosto upřímně skloubit karieru s rodinou a péči o děti a domáctnost je náročné, ne však nepro-veditelné. Tato práce si vyžaduje vaší flexibilitu. Naučila jsem se více plánovat dopředu, snažím se být otevřená změnám, protože často je potřeba plány přehodnotit. Pokud máte rodinu, nesmíte se bát požádat rodinu o pomoc. Já bohužel tu možnost nemám, o to více musím být flexibilní. Velký benefit vidím v tom, že můj syn je již ve věku, kdy je už v mnoha ohledech samostaný, což je pro mě ulehčením. Zažila jsem i období, kdy jsem hodně pracovně cestovala a syn byl malý. V tomto období to bylo jedině o flexibilitě, plánování a podpoře.

Nejdůležitější je si umět udělat pauzu od práce a věnovat se jen sobě a svým blízkým. Důležitá je pohoda a spokojenost nás jako maminky, partnerky, zaměstnankyně, jenom tak budeme přínosem pro naši rodinu a zaměstnavatele.

Radka Lagronová
Jiří Jonáš

V jihlavském závodě už nějaké roky působíte. Lze říci, v čem Vás působení ve firmě nejvíce ovlivnilo, co Vám to dalo?

Práce v jihlavském závodě mi umožnila rozvíjet své dovednosti a znalosti v oboru. Dostala jsem příležitost pracovat na různých pozicích a projektech a díky tomu se stále učím novým věcem. Zlepšila jsem své schopnosti komunikace a spolupráce s kolegy a kolegyněmi. Během svého působení jsem navázala užitečné profesionální kontakty, které mi jsou a budou nepochybně prospěšné i v budoucnu. Měla jsem příležitost vést tým i projekty, tím jsem získala cenné zkušenosti v oblasti řízení a vedení lidí. Čím déle pracuji u společnosti BOSCH, zjišťuji, jak důležité je budovat vztahy a důvěru mezi spolupracovníky a jak významně dokáže chování vedoucího pracovníka ovlivnit náladu, chuť do práce a otevřenou komunikaci v rámci pracovního prostředí.