Zaměstnanci BOSCH
Zaměstnanci

Ženy a kariéra

Ženy a kariéra - Denisa Bubnová

S Denisou, vedoucí mzdové účtárny, jsme si povídali o její cestě k leadershipu a překážkách, které musela překonat. Jak na svou cestu vzpomíná? Čtěte více v našem rozhovoru.

Lenka Brožová

Na jaké pozici jste začínala a kde jste nyní?
Ve firmě BOSCH DIESEL jsem začala pracovat v červnu roku 2005 jako praktikantka ve výrobním úseku railů (MFR). Po necelém roce jsem přešla na oddělení údržby (TEF3) jako odborná asistentka, kde jsem měla na starosti docházku zaměstnanců, inventuru, intranetové stránky atd. Docházka a personalistika mě natolik oslovila, že mé další kroky směřovaly na personální oddělení. Zpočátku jsem s ostatními kolegyněmi zajišťovala proces docházky všech pracovníků závodu. První role týmové vedoucí přišla v roce 2010. Poté jsem si vyzkoušela pozici specialistky a v roce 2018 jsem převzala funkci vedoucí mzdové účtárny. A jak na to vše vzpomínám? Každá pozice pro mě znamenala nové zkušenosti, znalosti, příležitosti. Než jsem převzala vedoucí roli, působila jsem na personálním oddělení 11let, ale nevěnovala jsem se vždy všem tématům z oblasti mzdové účtárny. Proto jsem se snažila vše co nejrychleji nastudovat, pochopit souvislosti, rozšířit si své kompetence. Stále je, čemu se učit.

Jaký byl klíčový moment Vaší kariéry?
Povýšení na místo vedoucí mzdové účtárny. Teprve na této pozici jsem mohla konečně realizovat své představy, které jsem si utvářela několik let na řadové pozici.

"Jako vedoucí se snažím být přísná i férová zároveň."

Denisa Bubnová - Vedoucí mzdové účtárny

Lenka

Co může BOSCH ženám, které chtějí být ve vedoucí funkci nabídnout?
Může nabídnout mnoho programů na vzdělávání a záleží na každé ženě, jak na sobě pracuje, zda jde za svými cíli. Pokud jste cílevědomá a ochotná na sobě pracovat, nejen v pracovní době, ale i ve volném čase, máte velké šance uspět a dostat se na vedoucí pozici.

A proč právě mzdové účetnictví?
Důvodem je moje dlouholeté působení na personálním oddělení. Věděla jsem, co to obnáší, kdo pracuje v týmu, jak je to náročné.

Veronika

Jaká jste šéfová? Liší se ženský způsob vedení od toho mužského?
Snažím se být přísná i férová zároveň, protože naše práce je zodpovědná a závisí na nás spokojenost všech zaměstnanců, obzvláště v období výplat. Mzdové účetní vědí, že se na mě mohou kdykoliv v případě problému obrátit a společně pak hledáme nejlepší řešení. Nebylo jednoduché stát se nadřízenou svým kolegyním, kamarádkám. Bylo třeba rozlišovat pracovní a osobní rozhovor. Podle mého názoru nezáleží na tom, jestli je nadřízený muž nebo žena. Důležité jsou odborné a osobnostní kvality nadřízeného. Pro obě skupiny je nesmírně důležité dobré rodinné zázemí a podpora blízkých, aby mohly časově náročnou pozici dobře vykonávat.

Na jaké projekty jste pyšná?
Jsem pyšná na celou mzdovou účtárnu a její kvalitně odváděnou práci. Zpracováváme mzdy pro celou ČR, tj. České Budějovice, Prahu, Mikulov, Brno, Krnov, tzn. měsíčně cca 9 500 zaměstnanců. Každá lokalita má jiný systém odměňování, jiná pravidla, kolektivní smlouvy, mzdové předpisy a toto vše musí odpovědné mzdové účetní, znát. Jsem nesmírně pyšná na kompletní práci a výsledky mého oddělení. Jde o obrovské množství činností od zpracování mezd, přes daně, penzijní připojištění, půjčky až po víza zahraničních pracovníků.

Na prvním místě je u nás spokojenost zaměstnanců, a protože stížnosti se objevují pouze ojediněle, mohu s klidným svědomím říct, že jsem na svůj tým a jeho zodpovědný přístup k práci pyšná.

Na co se teď v práci těšíte?
Mám ráda práci s lidmi a těším se na další kontakty a zkušenosti, které mi den přinese. Těším se na léto a všem kolegyním, kolegům a zaměstnancům přeji krásné léto a hlavně hodně zdraví.

Sdílení na: