Přejít na hlavní obsah
Bosch Česká republika
Zaměstnanci

Byla to příležitost ke změně...

Zaměstnanci

Kolega Daniel Trupl změnil pozici, kdy přešel z oddělení controllingu na oddělení HRL. Změna práce, která vás může takzvaně nakopnout, nemusí nutně znamenat změnu zaměstnavatele. Dan patří do generace Y, která již vyrostla právě na osobních počítačích a za plného rozmachu internetu, dokáže tak plně využít nových technologií. Snad i proto je pro něj digitalizace procesů HR přirozenou výzvou.

Tym_ochrana_osobnich_udaju

Nedávno jsi v rámci jihlavského Bosche změnil svou pozici. Kde teď aktuálně působíš a čemu se věnuješ?

S pokorou jsem se ujal příležitosti na personálním oddělení v Jihlavě. Chci se věnovat hlavně speciálním tématům, která HRL pomohou v rozvoji, doufám že usnadní práci a trochu uleví třeba i kolegyním, které každý měsíc stojí na kupě přesčasů za našimi výplatami. Určitě se budu věnovat projektům spojených s digitalizací, sám ale nejsem přímo IT odborník, tak svou roli vnímám hlavně jako zprostředkující a koordinační. Kromě digitalizace půjde i o běžnější témata, kde snad budu něco platný: např. zefektivnění spolupráce s maďarským HR Service centrem.

"Chci se věnovat hlavně speciálním tématům, která HRL pomohou v rozvoji."

Daniel Trupl, specialista na oddělení HRL

V Boschi jsi začínal na controllingu. Když se nyní ohlédneš, dokážeš říct, co se ti tam nejvíce povedlo a co ti ta práce dala? A vzpomeneš si ještě, proč sis vybral právě Bosch?

Stále mě udivuje, že jsem jako ne úplně pečlivý člověk obstál v silné konkurenci přesných a efektivních kolegů na jihlavském CTG. Asi každý, kdo mě zná, ví, že jsem řekněme neformální typ a také controlling jsem se snažil dělat jednoduše a prakticky. Cením si hlavně získaného „mindsetu“ orientace na zákazníka a odnáším si chuť pracovat i na ošemetných tématech, do kterých se úplně každý pustit nechce. A proč tenkrát Bosch? Věřil jsem, že Bosch má správný přístup k zaměstnancům a nabízí možnosti rozvoje. Opouštěl jsem tehdy nestabilního zaměstnavatele, kde bohužel nikdy nebylo úplně jisté, jestli nakonec pošle výplatu. O to více si pak vážím toho, že je Bosch stabilní a nerozhodí ho pár nezaplacených faktur. Pokud chce člověk navíc zůstat na Vysočině, byl Bosch upřímně dobrá volba.

Radka Lagronová

Co ti změna pozice přinesla? Jaké jsou plusy (a případně mínusy)?

Určitě skončilo takové to pohodlí v práci, kterou už znáš ze všech stran. Teď jsou moje témata úplně odlišná a nová. Je dobře, že to člověka probere a znovu nastartuje.

Když se nebavíš prací, jakým aktivitám a koníčkům se věnuješ?

Krocení dětí. (synové 3 a 5)
Stavba domu.
Potom snad jednou dojde i na sázení stromků :)

Radka Lagronová